شناسه خبر: 156
22 دی 1396
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,156/مازندران،-میزبان-مسابقات-سراسری-قرآن-کارکنان-ناجا.html

مازندران، میزبان مسابقات سراسری قرآن کارکنان ناجا

هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن ویژه کارکنان و خانواده‌های نیروی انتظامی منطقه دو کشور با حضور عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ساری برگزار شد

مازندران، میزبان مسابقات سراسری قرآن کارکنان ناجا

 

به گزارش مازند روز : هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن ویژه کارکنان و خانواده‌های نیروی انتظامی منطقه دو کشور با حضور استان‌های مازندران، گیلان، گلستان و سمنان به میزبانی فرماندهی انتظامی  مازندران در ساری برگزار شد.

آیت الله شیخ حسین گنجی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت:  اگر انسان می‌خواهد، بداخلاقی اش تبدیل به خوش رفتاری شود، باید همواره ذکر صلوات داشته و قرآن بخواند تا تمام خستگی‌هایش رفع شود.

گنجی با بیان اینکه با گوش دادن به قرآن تمام زمان و مکان انسان زود می‌گذرد، افزود: انسان باید اسرار قرآن را بفهمد و این کار نیاز به طهارت نفسانی و قلب و بدن پاک دارد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه ما قرآن را در کنار ائمه اطهار(ع) داریم، افزود: درک قرآن منهای اهل بیت(ع) ممکن نیست و برای بهره‌گیری از قرآن باید زندگی با طهارت و تقوا داشته باشیم.

گنجی افزود: شرط فهم قرآن و استفاده معرفتی از قرآن ترک گناه است چرا که گناه دل را می‌ میراند.

فعالیت 4 هزار حافظ قرآن در فرماندهی انتظامی مازندران

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی مازندران نیز در این مراسم از فعالیت چهار هزار حافظ قرآنی متشکل از کارکنان و خانواده‌های آنان جمعی فرماندهی انتظامی استان خبر داد.

حجت الاسلام علی نوری افزود: هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن ویژه کارکنان و خانواده‌های نیروی انتظامی منطقه دو کشور با حضور استان‌های مازندران، گیلان، گلستان و سمنان به میزبانی فرماندهی انتظامی استان در ساری برگزار شد.

وی تصریح کرد: مازندران در پنج مرحله از این مسابقات موفق به کسب رتبه برتر کشوری شده و این دوره از مسابقات با بیش از 30 هزار نفر از کارکنان و خانواده‌های آنان در سطح کشور و به صورت منطقه ای برگزار می‌شود.

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی  مازندران از برگزاری بیش از 570 کلاس آموزشی، کلاس قرآن خانه به خانه با بیش از هزار و 748 مورد، برگزاری 161 مرحله محفل انس با قرآن کریم در ستاد انتظامی استان و 990 مورد در پاسگاه‌ها و کلانتری‌ها خبر داد.

نوری از برگزاری اردوهای سیاحتی زیارتی مشهد مقدس، جمکران و قم برای کارکنان قرآنی و خانواده‌های آنان در طی سال خبر داد و افزود: فرماندهی انتظامی مازندران این افتخار را دارد که در راستای نهضت حفظ قرآن بیش از چهار هزار نفر از کارکنان و خانواده‌های آنان را حافظ قرآن تشکیل می‌دهد.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار