شناسه خبر: 1485
18 دی 1397
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,1485/جشنواره-بين-المللي-وارش-نيازمند-حمايت-جدي-استاندار-مازندران.html
30دي آخرين مهلت ارسال آثار

جشنواره بين المللي وارش نيازمند حمايت جدي استاندار مازندران

شالويي با بيان اينکه جشنواره بين المللي وارش اولويت برنامه هاي دستگاه فرهنگ و هنر استان است، گفت: مي طلبد استاندار و ساير دستگاه هاي استان به عنوان مهمترين برنامه حوزه فرهنگ و هنر از جشنواره وارش حمايت بعمل آورند.

جشنواره بين المللي وارش نيازمند حمايت جدي استاندار مازندران

به گزارش مازندروز به نقل از خبرگزاری، محمودشالويي» در بازديد از دبيرخانه دائمي نهمين جشنواره بين المللي فيلم وارش در مجتمع سينمايي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي بابل به نشست با احمدحسين زادگان استاندار مازندران اشاره کرد و گفت: بيست و سومين استاندار ديارعلويان حمايت همه جانبه خويش از برگزاري جشنواره وارش را اعلام داشتند.

 رييس شوراي سياستگذاري نهمين جشنواره بين المللي فيلم وارش با بيان اينکه اين جشنواره اولويت برنامه هاي دستگاه فرهنگ و هنر استان است، افزود: مي طلبد استاندار و ساير دستگاه هاي استان به عنوان مهمترين برنامه حوزه فرهنگ و هنر از جشنواره وارش حمايت بعمل آورند.

 وي با تاکيد بر اينکه دبيرخانه جشنواره وارش بيشتر از اعتبار به دنبال جذب خدمات از سوي دستگاه ها است، تصريح کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد استان مازندران تنها متولي برگزاري جشنواره فيلم وارش نيست و بخش خصوصي و بايستي برخي از سازمانهاي مرتبط با موضوع جشنواره در کنار عوامل دبيرخانه جشنواره باشند .

 شالويي ابراز اميدواري کرد: هزينه هاي برگزاري اين جشنواره از دستگاه ها و نهادهايي که امکان حمايت از اين رويداد فرهنگي هنري را دارند، در اختيار دبيرخانه جشنواره قرار گيرد.

 وي با بيان اينکه عوامل دبيرخانه اين جشنواره تا کنون از هيچ منبعي تخصيص اعتبار نداشتند، افزود: همچنين هيچ اعتباري از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي نيز به اين جشنواره اهدا نشد.

 مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي مازندران به استقبال فيلم سازان در بخش هاي مختلف به ويژه بخش بين الملل از اين جشنواره اشاره کرد و گفت: اگر بخواهيم جشنواره وارش را در زمره بهترين و مهمترين برنامه مستند کشور ببينيم بايستي استانداري مازندران، سازمان مديريت و برنامه ريزي استان  و فرمانداري بابل و نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي،  اعتباري در حد مقدورات از محل اعتبارات استاني به اين جشنواره اختصاص دهند.

 وي با اشاره به اينکه خوشبختانه پس از سالها فراز و نشيب در برگزاري اين رويداد، امسال اين جشنواره از يک دبيرخانه دائمي و مديريت علمي برخوردار است، اظهارکرد: تلاش داريم با همکاري فرمانداري بابل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي اين شهرستان به مکان اداري ديگري منتقل شود و مجتمع سينمايي به محل دائمي دبيرخانه جشنواره بين المللي وارش بدل شود.

 شالويي ٣٠دي ماه را آخرين مهلت شرکت در اين جشنواره اعلام کرد.

 شايان ذکر است، محمودشالويي مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي مازندران در اين بازديد، فيلم مستند سورا اثر مستندسازي از اروميه را به نظاره نشستند.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار