شناسه خبر: 119
19 دی 1396
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,119/گیلان-از-مازندران-سبقت-گرفت-!.html

گیلان از مازندران سبقت گرفت !

استاندار گیلان از سرمایه‌گذاری 50 میلیارد تومانی بخش خصوصی به منظور راه‌اندازی خطوط مسافری و گردشگری دریایی گیلان خبر داد.

گیلان از مازندران سبقت گرفت !

به گزارش مازند روز : دکتر مصطفی سالاری در نشست بررسی راهکارهای توسعه‌ی گردشگری دریایی گیلان ، گردشگری را یکی از جدی‌ترین اقدامات در توسعه‌ی گیلان دانست و افزود: سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی گردشگری بهترین بازگشت سرمایه را برای بخش خصوصی به همراه دارد .
وی با بیان اینکه گیلان با دارا بودن ظرفیت بالای بنادر و نیز طبیعت بکر،شرایط توسعه‌ی بخش گردشگری را دارد، اظهار کرد: استفاده از ظرفیت موجود در بنادر انزلی، کاسپین و آستارا در گسترش گردشگری دریایی بسیار موثر است . نماینده عالی دولت با اشاره به اینکه زیرساخت‌های گیلان در این زمینه هیچ محدودیتی ندارد،گفت:با توجه به اینکه در دستگاه‌های اجرایی گیلان رویکرد حمایت محور از بخش گردشگری وجود دارد، باید با جدیت از این طرح حمایت شود. وی بر ضرورت استفاده از شرکت‌های گردشگری و خدمات مسافرتی در گسترش این بخش تأکید و تصریح کرد:اگر استفاده از امکانات موجود و جدیت دستگاه‌های اجرایی با یکدیگر ترکیب شود قطعاً نتیجه مطلوبی در حوزه‌ی گردشگری حاصل می شود . استاندار گیلان با اشاره به اعلام آمادگی سرمایه‌گذار داخلی برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌‌ی گردشگری دریایی گفت:با سرمایه‌گذاری 50 میلیارد تومانی بخش خصوصی،خطوط مسافری و گردشگری دریایی گیلان راه‌اندازی می‌شود . وی با اشاره به اینکه در ابتدای این طرح برای بیش از 100 نفر بصورت مستقیم اشتغالزایی ایجاد می‌شود،افزود:با توجه به هوای مطلوب و طبیعت زیبای گیلان قطعاً استقبال مردمی بسیاری از این طرح نسبت به بنادر دیگر کشور خواهد شد . دکتر سالاری با بیان اینکه مردم گیلان تاکنون از دریا استفاده‌ی مطلوبی نکرده‌اند،گفت:اگر بتوانیم گردشگری دریایی را گسترش دهیم تردیدی در جذب هموطنان و گردشگران خارجی وجود ندارد.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار