شناسه خبر: 103
18 دی 1396
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,103/ضرری-که-فیلتر-تلگرام-به-استارت-آپ-ها-زد/-مقصر-اعتراضات-گرانی-بود-نه-تلگرام.html

ضرری که فیلتر تلگرام به استارت آپ ها زد/ مقصر اعتراضات گرانی بود نه تلگرام

 آشوب های اخیر در کشور باعث شد نرم افزار تلگرام فیلتر شود، نرم افزاری که جای خود را در میان ایرانی ها به خوبی باز کرده بود و بسیاری از افراد در دوره ای که بیکاری و رکود در کشور وجود دارد توانسته بودند با راه اندازی استارت آپ های کوچک امرار معاش کنند.

 

ضرری که فیلتر تلگرام به استارت آپ ها زد/ مقصر اعتراضات گرانی بود نه تلگرام

نایب رئیس کمیسیون کسب و کارهای نوین اتاق ایران در خصوص کسب و کار اینترنتی در تلگرام می گوید : بین ١٠ تا ١٥ هزارکسب و کار در ایران به صورت کاملا مجازی اداره می‌شوند.

به گزارش سایت خبری مازندروز به نقل از افکارنیوز، هر چند برخی ها می گویند تلگرام به زودی رفع فیلتر می شود اما همین چند روز فیلترینگ تلگرام باعث شده تا فروش بسیاری از کسب‌وکارهای مجازی به صفر رسیده و از رونق بیفتند تا جایی که برخی معتقدند ادامه این روند موجب ورشکستگی کامل تجارت‌های مجازی خواهد شد.

اما آیا در آشوب های اخیر تلگرام زمینه ساز و مقصر بوده و یا گرانی ها و بی توجهی به مطالبات مالباختگان موسسات مالی؟ به نظر می رسد علیرغم اینکه آشوب های اخیر از سوی دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی در آمریکا و رژیم صهیونیستی با پول های عربستان طراحی شده اما بسیاری از مردم در ابتدای این اعتراضات موضوعات اقتصادی را مطرح کردند و گله هایی داشتند که نشان از بی توجهی دولت بوده است.

یکی از این مشکلات موضوع مالباختگان موسسات مالی بود که در طول این مدت بارها و بارها اعتراض های خود را از طرق مختلف عنوان کردند اما آنچنان که باید می شد مشکل این افراد حل نشد.

از سوی دیگر بیکاری و گرانی و افزایش ناگهانی قیمت برخی کالاهای اساسی مردم که در سفره ایرانیان سهم بسزایی دارد مانند تخم مرغ باعث نارضایتی عموم مردم شده است.

اینکه کانالی معلوم الحال به نام آمد نیوز دست به خشونت طلبی و تحریک عده ای می کند مشخص است اما آیا در حال حاضر که تلگرام فیلتر شده است مردم وارد تلگرام نمیشوند و یا اینکه با فیلتر شکن ه دوباره در تلگرام هستند.

تنها عده ای از مردم در تلگرام وارد نمی شوند که اعتقاد عقیدتی و دینی دارند که با بسته شدن و فیلترینگ تلگرام نباید به این نرم افزار وارد شوند.

کسب و کار های اینترنتی این روزها دچار اختلال شده و ضرر های بسیاری در بازار با رکود ایران به این افراد وارد شده است.

نایب‌رئیس کمیسیون کسب‌وکارهای نوین دانش‌بنیان اتاق بازرگانی ایران می گوید: کسب‌وکارهای تمام مجازی در آستانه ورشکستگی هستند. فروش این کسب‌وکارها با تعطیلی تلگرام و اینستاگرام به صفر می‌رسد و حتی اگر بخواهیم به جابه‌جایی آنها به سمت یک شبکه دیگر فکر کنیم، فکر اشتباهی است.

اعتراضات اقتصادی اخیر که در ادامه با ورود تعدادی آشوبگر به سمت آشوب و فتنه تحریف شد به دلیل نارضایتی از وضعیت معیشتی بوده است، سالها قبل که فتنه های مختلف در کشور رخ داد مانند 78 و 88 تلگرامی وجود نداشت، در آن زمان ماهواره ها و بسترهای دیگری بود که ضد انقلاب تشویق به فتنه و آشوب می کرد .

تلگرام مقصر اصلی فتنه اخیر نیست و تنها فیلترینگ باعث استفاده عده ای زیادی از فیلتر شکن شده و کسب و کارهای اینترنتی را مختل کرده است.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار