شناسه خبر: 101
18 دی 1396
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,101/بازگرداندن-به-تحصیل-همکار-سازمان-منافقین-به-قیمت-استیضاح-وزیر-علوم!-+سند.html
خط و نشان کشیدن نماینده‌ی مجلس درباره‌ی دانشجویان ستاره‌دار؛

بازگرداندن به تحصیل همکار سازمان منافقین به قیمت استیضاح وزیر علوم! +سند

در روزهای اخیر عنوان "دانشجویان ستاره دار" در بسیاری از رسانه ها و شبکه های اجتماعی مطرح می شود، عده ای نیز در مظلوم نمایی چهری برخی عناصر ضد انقلاب با این عنوان آنها را خطاب می کنند و در حال جریان سازی غیر منصفانه هستند.

بازگرداندن به تحصیل همکار سازمان منافقین به قیمت استیضاح وزیر علوم! +سند

 به گزارش سایت خبری مازندروز و به نقل خبرنامه دانشجویان ایران؛ پس از کش و قوس‌های فراوان بر سر انتخاب وزیر علوم، منصور غلامی رییس دانشگاه همدان به عنوان وزیر علوم دولت دوازدهم به مجلس معرفی شد و رای اعتماد گرفت، او در اولین مصاحبه خود پس از این مسئولیت، درباره‌ پرونده دانشجویان ستاره‌دار عنوان کرد: «این موضوع را کاملا ملی می‌بینم چرا که اگر بخواهیم در سطوح دانشگاهی جوانان را در قالب سیستم‌های کنترلی بگنجانیم نتیجه مثبتی حاصل نخواهد شد، درواقع درصوتی که این افراد مشکل قضایی یا امنیتی دارند باید در صدد حل این مشکل برآمد اما اینکه برخی جوانان را به دلایل اعمال سلایق سیاسی از تحصیل باز داریم، درست نیست باید با عدالت و دقت به مسئله دانشجویان ستاره‌دار رسیدگی شود اگر حاکمیت، وزارت علوم و دانشگاه‌ها را به‌عنوان متولی آموزش عالی کشور قبول دارد باید به آن‌ها اعتماد کرده و بگویند که تشخیص کارشناسی این متولیان را قبول داشته و پشتیبانی خواهیم کرد.»

وزیر علوم در روزهای منتهی به 16 آذر که همراه با مراسمات روز دانشجو بود در گفتگویی رسانه‌ای می گوید: «عنوان ستاره ‌دار به آن معنا که به افکار عمومی القا شده در میان دانشجویان و متقاضیان مقاطع بالای دانشگاهی وجود ندارد چراکه مشکل اکثر این دانشجویان نقص پرونده است و مسئله تعداد بسیاری از این دانشجویان با تلاش سازمان سنجش و دیگر مسئولان حل و فصل شده است. در عین حال در میان دانشجویان ستاره ‌دار،‌اشخاصی با مشکل سیاسی یا گرایش و اقدامات سیاسی وجود ندارد چراکه مسایل سیاسی در گزینش دانشجو مطرح نمی‌ شود.»

بعد از این سخنرانی بود که "مهدیه گلرو" دانشجوی اخراجی رشته اقتصاد صنعتی دانشگاه علامه طباطبایی در تحصنی یک روزه مقابل وزارت علوم خود را یک فرد بیگناه مطرح کرد و از مسولین خواست تا ادعای خود را مبنی بر عدم وجود «دانشجوی ستاره دار» پس بگیرند.

مهدیه گلرو کیست؟
مهدیه گلرو دانشجوی رشته اقتصاد صنعتی دانشگاه علامه طباطبایی است که جریان اغتشاشات و فتنه سال 88 دستگیر و زندانی شده بود او که به دلیل اتمام سنوات تحصیلی از دانشگاه اخراج شده است خود را دانشجوی سیاسی و ستاره دار می‌داند.

در همان سال های پر آشوب 88 مهدیه گلرو از اعضای فعال ستاد دانشجویی مهدی کروبی می شود و در چندین تظاهرات به سخنرانی علیه مسئولان کشور و جمهوری اسلامی می پردازد، در یکی از این سخنرانی ها که در شبکه تلویزیونی صدای آمریکا در تاریخ 23/11/1386 نیز پخش شد می گوید: « در واقع جوانان نسل من و قبل از من در دوره ای نبودند که بخواهند برای خود تصمیم بگیرند و در سی سال گذشته هم رفراندومی نبوده که بخواهند برای خود تصمیم بگیرند.»

مهدیه گلرو در حالی به گناهکار بودن خود اعتراف کرده که این روزها دوباره با سپر قرارگرفتن او توسط بعضی افراد معلوم الحال، موضوع دانشجویان ستاره‌دار به یک جنجال رسانه‌ای تبدیل شده است.

برای نمونه مصطفی تاجزاده، معاون سیاسی وزیر کشور دولت دوم خرداد که سابقه 7 سال زندان به دلیل جرایم ضدامنیتی در فتنه 88 را در کارنامه دارد، با این توئیت به استقبال از متحصنین ستاره‌دار رفت: «آقای روحانی! حق تحصیل از حقوق مسلم بشر و از امهات حقوق شهروندی است. اجازه ندهید که این ننگ چهره کابینه یک حقوقدان را ملوث و ملکوک کند. به وزیر علوم و آموزش عالی دستور دهید به ماجرای ننگین #دانشجوی_ستاره‌دار پایان دهند و از آقای [م-د] و خانم [م-گ] ثبت‌نام کنند.»!

همین توئیت آمرانه کافی بود تا رئیس‌دولت دوازدهم را در همایش حقوق شهروندی به واکنش واداشته و با مخاطب قرار دادن وزیر علوم بگوید: «همین جا به آقای دکتر غلامی می‌گویم دانشجوی ستاره دار نباید داشته باشیم. طرف می‌خواهد در مقطع لیسانس و فوق لیسانس تحصیل کند چکار به زندگی شخصی او دارید که از همسایه‌اش بپرسید که طرف فوق لیسانس می‌خواند یا می‌پرسید فردی که در خانه‌اش زندگی می‌کند همسرش است؟ به شما چه ربطی دارد این غلط‌ها چیست؟»

دانشجوی ستاره‌دار نداریم
حال آنکه به گفته‌ی خواجه‌سروی، معاون فرهنگی وزیر علوم دولت دوازدهم، این روزها دیگر دانشجوی ستاره‌دار نداریم و این عنوان اصلا معنا ندارد. تنها عاملی که مانع از ادامه تحصیل دانشجویان می‌شود، احکام قضایی است؛ اما دانشگاه‌ها بدون رعایت آئین‌نامه و چارچوب قانون، نمی‌توانند مانع ادامه تحصیل دانشجویان شوند. (اینجــــا)

پیگیری برای بازگشت گلرو به دانشگاه به قیمت استیضاح وزیر!
با این همه اما مهدیه گلرو در گفتگو با عصردانشجو مدعی شده است که فاطمه سعیدی نماینده مجلس به وی قول بازگشت دانشجویان ستاره‌دار را داده و گفته در صورت بازنگشتن این دانشجویان به دانشگاه، وزیر را استیضاح خواهیم کرد.

سعیدی - نماینده مجلس


واقعیت ستاره های مهدیه گلرو
دانشجوی سابق دانشگاه علامه طباطبایی پس از این سخنرانی ها و تظاهرات خیابانی بود که در تاریخ در ۱۱ آذر ۱۳۸۸ بازداشت شد؛ وی اعتراف می کند که با سازمان منافقین ارتباط داشته است و با دست خط خودش این اعترافات را می نویسد و امضا می کند، وی ضمن بیان بخش‌هایی از روابط شنیع تشکیلاتی با این سازمان، پرده از نحوه ارتباط گیری پوششی با دانشجویان برداشته و می گوید: « عدم باور قلبی اعضای این گروهک به مرام و ایدئولوژی خود این روزها برای دانشجویان و جوانان ایرانی دردسر بزرگی شده، افرادی که چون نیک می‌دانند و آگاهند که تفکر منحط سازمان هیج برش و مقبولیتی بین نسل جوان و فعال نداشته و به همین دلیل خود را در پوشش فعالین حقوق بشر، مدافعان دموکراسی، طرفداران برابری و حقوق زنان و افرادی نگران حال و اوضاع دانشجویان محروم از تحصیل و ستاره دار معرفی می‌کنند و با فعالین این زمینه ها مرتبط می شوند، بدون اینکه خود را معرفی کرده و منش و مرام خود را باز گویند.

تصویری از مهدیه گلرو در محفلی که نوری‌زاد، نویسنده ضدانقلاب نیز حضور دارد


وی درباره فعالیت‌های سازمان منافقین ادامه می‌دهد: از طریق این ارتباطات از نسل جوان سوء استفاده کرده و اطلاعاتی از هر یک از این گروه‌ها را جمع آوری می کنند. من خود یکی از این افراد هستم که پس از مدت‌ها فعالیت و گمان اینکه گروه های مختلف را خوب می شناسم، در دام تعدادی از این منافقین افتادم که به حد معنای این کلمه برای این افراد بهترین اسم و صفت است که با دورویی در بین دانشجویان جا باز می کنند تا از طریق خودمان تیشه به ریشه مان بزنند.

وی همچنین ادامه می‌دهد: من در شرایطی که روزهاست به اشتباه خود فکر می کنم و در حالی که از خدا سپاسگزارم که به من کمک کرد تا زمانی برای فکر کردن بیابم و بیش از این هیزم بر آتش دشمنان انقلاب و اسلام و ایران نریزم و مرا یاری کرد تا قلم برداشته و اشتباهات خود را بر کاغذ آورم.

گلرو همچنین می‌نویسد: من ندانسته شماره بسیاری از نزدیکان و دوستان و همکلاسان خود را به اعضای دوروی این گروهک که نفاق بر دل‌هایشان خانه کرده است دادم. از این اشتباه ابتدا در پیشگاه خدای یکتا و سپس نزد همه دوستانم شرمگینم و خواهشمندم جواب این افراد را نداده که در این شرایط بحرانی و این بخش از تاریخ سرنوشت ساز ایران اسلامی، همه دشمنان پنجه تیز کرده تا بخشی از منافع ملی و داخلی ما را از بین ببرند. در این موقعیت حساس از همه دانشجویان آگاه تقاضا دارم رابطه خو درا با تمام افراد مدعی حقوق بشر قطع کرده و بار دیگر به منافع طولانی مدت ایران بیندیشند.»

تصاویری که در ادامه مشاهده می‌کنید، اعترافات دست‌نویس مهدیه گلرو است که در کتاب «مهدی کروبی در مدار سقوط» منتشر شده


همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار