شناسه خبر: 65
14 دی 1396
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,65/۴۰۰۰-فراغ-التحصیلان-دانشگاهی-مازندران-بیکار-هستند.html
استاندار مازندران :

۴۰۰۰ فراغ التحصیلان دانشگاهی مازندران بیکار هستند

محمد اسلامی با تاکید بر تقویت مهارآفرینی در جامعه، گفت: ۴۰۰۰ دانش آموخته دانشگاهی مازندران بیکار هستند.  استاندار مازندران با تاکید بر تقویت مهارآفرینی در جامعه، گفت: ۴۰۰۰ دانش آموخته دانشگاهی مازندران بیکار هستند.

 ۴۰۰۰ فراغ التحصیلان دانشگاهی مازندران بیکار هستند

به گزارش سایت خبری مازندروز ، محمد اسلامی امروز در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال مازندران با حضور وزیر کار در استانداری اظهار داشت: تلاش کردیم اقدامات عملی درستی برای توسعه اشتغال در استان فراهم کنیم که خود یک فرصت طبق سرفصل‌ها دیده شده که کمک می‌کند به فقرزدایی و اشتغالزایی قشر آسیب پذیر آسیب‌ها را کاهش دهیم.

وی افزود: اعطای تسهیلات بایددر جهت توانمندسازی افراد باشد و با توجه به ظرفیت‌سازی برای اشتغال گام برداریم تا نیروهای تحصیلکرده بتوانند فعالیت‌های درست را ساماندهی کنند.

استاندار مازندران تصریح کرد: تعداد دانشگاه‌های مازندران در کشور رتبه نخست را دارد که برای اشتغال جامعه هدف باید به درستی شناخته شود.

اسلامی گفت: 10 هزار و 700 دانش آموخته در بخش‌های مختلف داریم که حدود شش هزار نفر از این افراد وارد بازار کار و اشتغال شدند و مابقی به دنبال کار هستندکه باید توانمندسازی مهارتی را تقویت کنیم.

وی افزود: بر ای رفع مشکلات تولیدکنندگان و واحدهای تولیدی ستاد تسهیل در استان تشکیل شد تا تولیدات کارخانه‌ها را توسعه دهیم.

اسلامی بیان کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی تنها به ارائه خدمات نپردازد بلکه با ماهیت و فلسفه درست کیفیت فرآیند و بازار را رصد کنند.

استاندار مازندران گفت: مازندران دارای بخش‌های کشاورزی و باغی مناسبی بوده که برای توسعه مبادلات تجاری با دیگر کشورها و توسعه کشور فعالان اقتصادی نیاز به حمایت جدی دارند که با توسعه ظرفیت واحدها می‌توانیم اشتغال را گسترش دهیم.

وی بیان کرد: با نگاه کلان و رویکرد دولت می‌توانیم شاهد تحول اساسی و قوی تر درحوزه تولید ،کسب و کار و اقتصادی باشیم.

اسلامی گفت: 45 درصد جمعیت استان در روستا زندگی می‌کنند که برای توسعه اقتصادی روستایی باید این قشر حمایت شوند و کیفیت رندگی روستایی را گسترش دهیم و موانع را رفع کنیم و توجه جدی به اشتغال در دستور کار قرار دارد و پوشش بیمه ای روستاییان و عشایری در گذشته 20 درصد بودند که سنگ بنا نهاده شد بیمه شتاب بیشتری گیرد.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار