شناسه خبر: 114
19 دی 1396
http://www.mazandrooz.ir/http://www.mazandrooz.ir/news/id,114/کودک-مازندرانی-،-نابغه-آکروباتیک-ایران.html

کودک مازندرانی ، نابغه آکروباتیک ایران

با یکی از محبوب‌ترین کودکان ایرانی در اینستاگرام آشنا شوید

کودک مازندرانی ، نابغه آکروباتیک ایران

به گزارش مازند روز : سید آرات حسینی، فرزند سید محمد حسینی، متولد هجدهم مهر ماه 1392 از منطقه سرسبز بابل می باشد.

این کودک اعجوبه و نابغه، با مربیگری پدر از سن یک سالگی فعالیت خود را بدون هیچ گونه حامی، در ژیمناستیک و آکروبات شروع کرده.

استعداد آرات حسینی از 7 ماهگی نمایان شد و اکنون با وجود اینکه حدود 4 سال دارد، علی رقم انعطاف بدنی فراوان می تواند حرکات سنگین و پیچیده آکروباتیک مانند بالانس زدن، پرش از ارتفاعات بلند و حفظ تعادل در شرایط سخت را انجام دهد.

محمد حسینی، پدر آرات به طور اتفاقی از سه ماهگی پسرش متوجه می شود که او دستان قوی دارد و می تواند به خوبی خودش را از هرجایی آویزان کند. آقای حسینی در 7 ماهگی آرات مشاهده کرد زمانی که از میله آویزان بود توانست پشتک بزند، دیگر به طور کامل مطمئن می شود پسرش استعداد زیادی در انجام حرکات آکروباتیک سخت و دشوار دارد . آرات چند ماه بعد؛ یعنی از 13 ماهگی می توانسته به راحتی برای چندین بار پشت سر هم این حرکت را تکرار کند. او افزود، وقتی دیدم پسرم استعداد عجیبی در انجام حرکات آکروباتیک دارد تصمیم گرفتم وقتم را کامل در اختیارش بگذارم و خودم به پسرم آموزش بدهم.

پدر آرات از باز کردن صفحه ای در اینستاگرام مخصوص پسرش می گوید .«بعد از آنکه متوجه استعدادهـای پسرم شـدم به پیشنهاد اطرافـیانم صفحه ای در اینسـتاگرام راه اندازی کردم. در صورتی که تا قبل از آن اصلا آشنایی با این شبکه اجتماعی نداشتم. به شکل عجیبی از این صفحه نه تنها در ایران بلکه در خارج ازکشور استقبال شد. در حال حاضر 683 هزار دنبال کننده، صفحه پسرم را دنبال می کنند که خیلی از آنها از کشورهای دیگر هستند.»

محمد حسینی بعد از 13 ماهگی آرات کارش را رها می کند تا بیشتر وقت خود را صرف بودن در کنار پسرش کند و گفت: الان یک سال می شود که تمام وقتم رابه اموزش پسرم اختصاص داده ام و در این مدت با پس اندازمان زندگی می کنیم و الان دیگر پول زیادی برایمان نمانده است.» پدر آرات حرکت های پسرش را بیشتر از آنکه شبیه حرکات ژیمناستیک بداند شبیه حرکت های آکروباتیکی می داند که مخصوص به خود آرات است: «حرکت های آرات چندان شباهتی به حرکات ژیمناستیک ندارد. حرکت های آکروباتیک گونه ای می زند، از دیوار بالا می رود و کارهایی می کند که انگار مخصوص به خود اوست.» حسینی در پاسخ به این سوال که آرات در حال حاضر مربی دارد یا خیر گفت: «فعلا مربی ندارد و چند روزی می شود که او را به باشگاه می برم؛ اما چندان تمایل به باشگاه آمدن ندارد و تن به حضور در باشگاه نمی دهد. آنقدرها معاشرتی نیست و فعلا هم خیلی کوچک است و تازه زبان باز کرده. به همین دلیل سعی می کنم خودم تا آنجایی که می توانم او را تعلیم بدهم در صورتی که به درستی خودمم هم علم این کار را ندارم.

با تدابیر و برنامه هایی که پدر آرات برایش در نظر گرفته است، هدف او موفقیت و بهترین بودن در رشته ورزشی ژیمناستیک و آکروبات و قهرمانی المپیک می باشد.با اینکه برای کودکانی در سنین آرات مسابقه ای وجود ندارد، اما او توانست با شرکت در 2 مرحله از 2 برنامه "عجوبه های دنیا از همه سنین" و "شوی بچه های زیر 10 سال" چین اعضای هیات داوران و مردم دنیا را شگفت زده کرد.همچنین آرات در این مسابقات کوچکترین فرد شرکت کننده بود.

آرات حسینی فرزند سرزمینمان ایران است، زاده همین آب و خاک.او یکی از هزاران کودک مستعد و اعجوبه کشورمان است که از همین سنین نونهالی رویای رسیدن به بلندترین قله های افتخار دنیا را در سر میپروراند.ما مردم ایران می توانیم با حمایت های هر چند کوچکمان راه رسیدن به افتخار و بالا بردن پرچم مقدس کشورمان در دنیا را برای آرات و آرات های سرزمینمان هموارتر کنیم.

همرسانی: این مطلب را به دوستان خود برسانید
ارسال نظر
CAPTCHA
مشاهد نظرات
آخرین اخبار